NASZE PSY

O naszych Barbetach słów kilka. Przedstawiamy Bruna i Poli. Na pierwszy rzut oka są do siebie bardzo podobni, ale tak na prawdę to dwa zupełnie odmienne barbecie żywioły


Bruno, czyli FAZI Konstelacja Małej Niedźwiedzicy – nasz pierwszy Barbet

BRUNO


 

Bruno

 • Imię: FAZI Konstelacja Małej Niedźwiedzicy

 • Data urodzenia: 12.10.2013

 • Ojciec: ULYSSE di Barbochos Reiau de Prouvenco

 • Matka: ABAYA z Barbeciarskiej Chaty

 • Wzrost: 58 cm

 • Waga: 27 kg

 • Zgryz: prawidłowy, uzębienie pełne

 • Zdrowie: HD-A, ED-0, oczy zdrowe (certyfikat oftalmologiczny), wolny od PRA-PRCD, Genotyp D/D, profil MyDogDNA

 • Tytuły: Młodzieżowy Champion Polski, Champion Polski

 • Status: pies reproduktor

 • Mioty:

  1. 2016: hodowla Wierciłapa (Polska) miot „M”, matka ILA Wierciłapa

  2. 2017: hodowla Barbet Bay’s (Szwecja) miot „D”, matka Barbet Bay’s BELLAMIE

  3. 2019: hodowla Barbet Bay’s (Szwecja) miot „E”, Matka EDELWYSS von Springbell
 • DOKUMENTY

FAZI Konstelacja Małej Niedźwiedzicy, w domu BRUNO – zwany także Brooklinem, Bronkiem i po prostu B. Syn jednego  z najwspanialszych Barbetów w historii, Ulysse di Barbochos Reiau de Prouvenco oraz ABAYI z Barbeciarskiej Chaty. To od niego wszystko się zaczęło i według niego na nim również się kończy. To nadzwyczaj urokliwy gość o wyjątkowo „ekspansywnej osobowości”, czym niejako wymusza u wszystkich osób przebywających w jego towarzystwie bezwzględne zainteresowanie jedynie jego osobą. Aparycja pluszowego miśka połączona z wyjątkową ekspresją uczuć, którą obdarza każdą osobę powoduje, że nie sposób nie ulec jego urokowi. Uwaga wchodzę, uwaga idę, jak to jeszcze mnie nie zauważyłeś? Nie możliwe. Może jesteś za daleko? To ja poczekam (czasami nawet 10 minut w rzęsistym deszczu…), bo ja widzę cię doskonale i nie zawaham się z tobą przywitać. Nie chcesz? Nie ma mowy, zechcesz na pewno. Nie masz czasu? Ja cię zatrzymam? Boisz się, jak to, mnie? No co ty…jestem najdelikatniejszym psem świata. Pozwól, że zajrzę ci głęboko w oczy i położę łapę na twoim kolanie…Kupiony? Jeszcze nie? Dziwne… ale ok, mam szeroki wachlarz środków. Umiem gadać (oj tak i to dużo…), śpiewać (najchętniej wtórując ambulansom)i przytulam najlepiej na świecie. Nie ma mocnych na tego faceta. Każdego finalnie rozmiękcza, a wybranym szczęśliwcom ląduję na kolanach i obdarza soczystym buziakiem. Bruno to typowa dusza towarzystwa, nie znosi przy tym żadnej konkurencji…Poli wydaje się być już pogodzona z faktem, że zawsze jest z tyłu i zawsze spychana na drugi plan. Posiada wyjątkowe predyspozycje do pracy w dogoterapii potwierdzone przez praktyków w tej dziedzinie. Jest delikatny, opanowany i empatyczny. Dzieci i osoby nieśmiałe lub po prostu bojące się psów w jego towarzystwie otwierają się i nabierają pewności siebie. Często gościmy u nas dzieci, które mają lęki w kontaktach z psami. Bruno jest na prawdę niezawodny. Dobry pływak i tropiciel, uwielbia agility i wszystkie formy ruchu gdzie może się wyskakać. Na co dzień bardzo spokojny i zrównoważony towarzysz, typowy Barbet, zawsze i wszędzie jest krok za mną. Otwarty i opanowany w kontaktach ze wszystkimi psami, ale zawsze pierwsze wita się z człowiekiem i na człowieku jest skupiony. Wyjątkowy miks urody, cudownego charakteru i świetnych genów docenili nie tylko sędziowie (Bruno posiada tytuły Młodzieżowego Championa Polski i Championa Polski), ale również hodowcy. W 2016 r. po raz pierwszy został ojcem. Miot M przyszedł na świat w polskiej hodowli Wierciłapa. W następnych latach kolejne dzieciaki Bruna narodziły się w Szwecji, Szwajcarii i Holandii.


DÉESSE Splendeur Dorée – Poli, moja ukochana barbetka

POLI


POLI

 • Imię: DÉESSE Splendeur Dorée

 • Data urodzenia: 23.11.2014

 • Ojciec: BILLABONG du Pré de Redy

 • Matka: AMBELOUI de l’Esprit de Bonté

 • Wzrost: 54 cm

 • Waga: 25 kg

 • Zgryz: prawidłowy, uzębienie pełne

 • Zdrowie: HD-A, ED-0, oczy zdrowe (certyfikat oftalmologiczny), wolna od PRA-PRCD, Genotyp D/D, profil Embark

 • Tytuły: Młodzieżowy Champion Polski, Champion Polski

 • Status: suka hodowlana

 • Mioty:
  1. 2018 – Miot „M”, ojciec IWO Wierciłapa. Szczegóły tutaj
 • DOKUMENTY

DÉESSE Splendeur Dorée, w domu nazywana POLI, ale również Polką i Policją. Jej ojcem jest pochodzący ze Szwajcarii BILLABONG du Pre de Redy, syn wspaniałego Ulysse di Barbochos Reiau de Prouvenco, a matką holenderska suka AMBELOUI L’Espirit de Bonte. W jej rodowodzie znajdują się psy z najwybitniejszych hodowli w rasie, Barbochos Reiu de Prouvenco i  Poppenspaler oraz wspaniałe Barbety z hodowli Ezii Zagone. Poli, pojawiła się w naszym domu rok po Brunie. Z Barbetami już tak jest, jak masz jednego, momentalnie zaczynasz myśleć o kolejnym…Jesteśmy ze sobą bardzo zżyte, a Poli to typowy pies jednego pana, mój cień. Tam gdzie ja, tam zawsze ona, bardzo blisko, wręcz organicznie. Jest totalnym przeciwieństwem bardzo ekspresyjnego Bruna. Spokojna i opanowana, choć dzikie harce też się zdarzają, czuła, ale bez nadmiernej wylewności. Delikatna i subtelna, a jednocześnie pełna pasji do pracy. Również typ przytulanki, ale już nie z każdym i nie zawsze. Na pieszczoty Poli trzeba sobie zasłużyć i zawsze jest to rodzaj nobilitacji. Pierwsza przy misce, w samochodzie i w wodzie. Genialny, niestrudzony pływak, świetnie aportuje, również z wody. Niedawno odkryliśmy jej niezwykły talent do szukania grzybów. Niezawodny barbeci nos wytropi każdego grzyba na trasie, a co ciekawe, zwraca uwagę jedynie na grzyby jadalne, węszy, zatrzymuje się i czeka. Nikt jej tego nie uczył, ot taki samorodny talent. Dzięki niej po wielu latach zauważyliśmy, że mamy wspaniałą grzybową miejscówkę 200 metrów od domu, o której istnieniu pojęcia nie mieliśmy. Poli jest bardzo posłuszna i szybko się uczy, w psiej szkole robiła błyskawiczne postępy. Kolekcjoner patyków wszelkiego rodzaju i rozmiaru, które znosi do ogrodu z prawie każdego spaceru. Wydaje się, że wszystkie są policzone i mają swoje stałe miejsca na trawniku, co sprawia pewne kłopoty w trakcie koszenia…Pozbierane przez nas ekspresowo lądują na swoich miejscach. Na potrzeby patykowego hobby Poli powstała jej kolejna ksywa, Pat-finder 🙂 Na co dzień trochę zdominowana przez starszego brata, który wiedzie prym w domu. W ogrodzie, mimo że, z racji swojej ciężkiej budowy ciała, wolniej biega i niżej skacze, swoim sprytem zdecydowanie przewyższa Bruna i zawsze jest w stanie go dogonić. Jeśli chodzi o sukcesy wystawowe to Poli nie pozostaje w tyle za Brunem, również uzyskała tytuły młodzieżowego i dorosłego Championa Polski. 18.10.2018 Poli została matką pierwszego miotu barbetów w naszej hodowli „M”.

 

Komentowanie jest wyłączone.